Něco o mně


Hlavní stránka
Něco o mně
Turistika, přepisy deníků, slovníček, turistické vybavení
O motorkách a situaci na našich silnicích
O fotografování, pár dalších fotek z mého archivu
Starší ankety
Odkazy na jiné stránky

Co říci o mně?

Jmenuji se Petr Sýkora, ale mezi kamarády se mi většinou říká Syky. Narodil jsem se v minulém století v únoru roku 80. Místem mého bydliště je městečko Bakov nad Jizerou, které leží nedaleko Českého ráje.

Bližší popis mé osoby:
váha: momentálně cca 93 kg (±2 kg podle ročního období a "±5 "kg podle toho, jak se najím)
výška: cca 184 cm (ráno jsem větší a "večer menší)
barva vlasů: hnědá
barva očí: pouliční směs (šedo-zeleno-modré či tak nějak)
zvláštní znamení: kakaová skvrna velkosti mexického dolaru a alergie na zimní období

Tak takhle nějak asi (přibližně) vypadám Poté, co jsem absolvoval základní školu a úspěšně dokončil obchodní akademii, jsem se ihned a s "nadšením" vrhl do pracovního procesu. Jediným zpestřením byla 18 měsíců trvající civilní služba, kterou jsem ukončil posledním dnem roku 2000. Dnes pracuji v jednom nejmenovaném pojizerském podniku, který vyrábí osobní automobily.

Něco o mých zájmech. Na první místo bych zařadil turistiku a přírodu, které mám rád už od malička, kdy jsem často vyrážel s mými rodiči a sourozenci na výlety. Příroda umí zahrát velké divadlo, stačí mít jen otevřené oči. Je nádherné pozorovat západ slunce, probudit se uprostřed noci a nad hlavou spatřit svítící hvězdy, stejně jako sledovat ranní rozbřesk ... Dalším velkým koníčkem posledních let je motorka, na které jsem podnikl i několik svých výprav. Někdo si při slově motorka představí šíleného dárce orgánů, který se řítí krajinou zběsilou rychlostí a před kterým nestačí chodci a staré babičky uskakovat ze silnice. V mnoha případech bude mít pravdu. Já si ale pod tímhle slovem vybavím pocit volnosti, svobody a pohody, který vás na motocyklu pohltí a který se nedá popsat, ten se musí zažít ... Mimo těchto koníčků mám ještě spoustu dalších. Skoro pořád poslouchám hudbu (hlavně rock a metal, ale okrajově i jiné žánry), občas si něco přečtu, rád fotografuji, jezdím na kole, plavu, hraju míčové hry, provádím něco na počítači ...

Nesmím zapomenout na kamarády. Mám rád lidi, s kterými je sranda a kteří se dokážou pro něco zdravě nadchnout. Jsem moc rád, že jsem pár takových človíčků potkal a snad ještě potkám. Nemá ale cenu, abych tu vypisoval jejich jména, protože bych určitě na někoho zapomněl, což by mi dotyčný pak jistě neodpustil. Pokud chcete, tak si o některých z nich můžete přečíst ve vyprávěních, která jsou umístěna na těchto stránkách.